Saturday, May 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETKokaìnë nga Ekuadori në Itali, pranga 37-vjeçarit shqiptar

Kokaìnë nga Ekuadori në Itali, pranga 37-vjeçarit shqiptar

60 kilogramë køkainë janë zbuluar në një kontenier të ardhur nga Ekuadori në Itali ndërsa në pranga ka rënë një shqiptar.

Shqiptari 37-vjeç, akuzohet për trafik ndërkombëtar droge dhe u dërgua në burgun Marassi në Xhenova.

Në momentin e arrestimit, shtetasi shqiptar posedonte një armë zjarri me 13 fishekë , e cila u konstatua e vjedhur, një radio- transmetues dhe mjete të tjera të përshtatshme për hapjen me forcë të kontenierit.

Po vijojnë hetimet e mëtejshme për identifikimin e personave të tjerë të përfshirë në trafikun e drogës, e cila, po te hidhej në treg, do të kapte vlerën mbi 5 milionë euro.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME