Monday, March 27, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTLazio mund me poker Milanin

Lazio mund me poker Milanin

Milani vijon momentin negativ në kampionat, teksa pas dy barazimeve ka pësuar një humbje të thellë 4-0 ndaj Lazios. Milinkovic-Savic pas një aksioni të bukur në minutën e katërt do të realizonte me një të majtë të saktë brenda zonës.

Skuadra e Piolit e kishte të vështirë të reagonte, teksa në fundin e pjesës së dytë do të pësonin dhe golin e dytë nga Mattia Zaccagni. Në pjesën e dytë kur pritej reagimi i Milanit, Lazio do të realizonte dhe të tretin me një penallti të kthyer në gol nga Luis Alberto.

Për të mbyllur gjithçka mendoi Felipe Anderson, që shënoi golin e katërt në minutën e 75-të, duke përfituar nga shthurja e kuqezinjve. Lazio me këtë fitore ngjitet në vendin e tretë me 37 pikë, një më pak se Milani. 

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: