Sunday, June 16, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeUncategorizedMbi 900 të vdekur nga tërmeti, Turqia shpall gjendjen e jashtëzakonshme

Mbi 900 të vdekur nga tërmeti, Turqia shpall gjendjen e jashtëzakonshme

Turqia ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme pas tërmetit që u mori jetën të paktën 900 personave ndërsa la të plagøsur mbi 6 mijë të tjerë.

Mësohet se janë pezulluar për të paktën një javë shkollat, ndërsa vijojnë operacionet e kërkim-shpëtimit.

Për fat të keq, parashikohet që numri i viktimave dhe të plagosurve të rritet, ndërsa ende ka qytetarë nën rrënoja.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME