Saturday, May 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMAGAZINËTEKNOLOGJIMetoda e re e mashtrimit në Whats App

Metoda e re e mashtrimit në Whats App

Ekspertët e sigurisë kibernetike paralajmëronë përdoruesit e WhatsApp lidhur me ekzistencën e një metode të re të mashtrimit, që nga ana e kriminelëve kibernetikë mund të shfrytëzohet për të marrë përmbajtjet e ndryshme të llogarive të përdoruesve.

Kjo metodë e mashtrimit përdoret nga kriminelët kibernetikë që mund të anashkalojnë opsionet e integruara të sigurisë në WhatsApp, ku më pas mund të hyjnë në llogarinë e përdoruesit të WhatsApp dhe ai të mos e vërej këtë/ Telegraf/
Këtë “lëshim” në aspektin e sigurisë e ka zbuluar kompania CloudSEk, e për ekzistencën e këtij lloji të mashtrimit ka paralajmëruar përdoruesit përmes një kumtese në Facebook.

E lidhur me këtë deri më tani nuk janë deklaruar nga kompania, që ka miliona përdorues në mbarë botën.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME