Sunday, July 14, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETMoti/ Temperaturat shkojnë në 38°

Moti/ Temperaturat shkojnë në 38°

Territori Shqiptar do të jetë nën mbizotërimin e motit të kthjellët dhe temperaturave të larta ku kthjellimet më të dukshme do të jenë në bregdet dhe zonën e ulët.

Ndërsa pjesa e dytë e ditës thekson gradualisht vranësirat në zonat malore, por mundësia për reshje është thuajse zero. Sipas MeteoAlb, ky stabilitet i atmosferës do të na shoqërojë edhe gjatë natës.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje si në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 16°C deri në 38°C. Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 30 km/h nga perëndimi duke krijuar në brigjet detare dallgëzim të papërfillshëm.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME