Thursday, February 29, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTMourinho - Dybalas: “Eja këtu të fitosh Kupën e Italisë dhe Europa...

Mourinho – Dybalas: “Eja këtu të fitosh Kupën e Italisë dhe Europa League”

Një telefonatë, disa fjalë, por të mjaftueshme për të zhbllokuar njëherë e përgjithmonë situatën. Që ndërhyrja personale e José Mourinhos ishte vendimtare për të bindur Paulo Dybala për të veshur fanellën e Romës, ishte menjëherë e qartë, por tani Repubblica zbulon gjithashtu përmbajtjen e asaj bisede telefonike mes portugezit dhe argjentinasit: “Eja këtu të fitosh, si Kupa e Italisë ashtu dhe Europa League janë brenda mundësive tona – ishin fjalët e Special One -. Të tjerat nuk e di, por me ty…”.

Me Joyan me parametër zero, klubi verdhekuq ka siguruar një nga pjesët më të vlefshme në merkaton e verës, por puna e Tiago Pinto nuk ka përfunduar. Fokusi është kryesisht te mesfusha, pas lamtumirës së Mkhitaryan, Oliveiras dhe asaj të mundshme të Veretout. Vetëm Matic nuk mjafton për të garantuar cilësinë dhe sasinë në mesin e fushës dhe për këtë arsye Roma ka vënë në shënjestër edhe një element tjetër me përvojë të madhe ndërkombëtare: Georginio Wijnaldum. Holandezi po largohet nga Paris Saint Germain, pas një sezoni që sigurisht nuk është emocionues dhe Campos po përpiqet ta huazojë me të drejtën e blerjes, një formulë që do të ishte e dobishme edhe për verdhekuqtë.

Pengesa e vërtetë për ardhjen e ish-mesfushorit të Liverpool në kryeqytet është paga e tij mbi 9 milionë euro neto, disproporcionale për Serie A. Roma synon ta ndajë 50% me parisienët, por gjithsesi duhet të lehtësojë barrën e pagave me disa shitje. Krahas Veretout, në dalje janë edhe Kluivert e Diawara, me Mourinhon që do të donte ta mbyllte sa më shpejt këtë goditje, për t’u përqendruar në fillimin e kampionatit, tani më pak se një muaj larg.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME