Thursday, July 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORT“O sa mirë me qenë shqiptar”. Djemtë kuq e zi festojnë në...

“O sa mirë me qenë shqiptar”. Djemtë kuq e zi festojnë në Ishujt Faroe (vidio)

Kombëtarja e Shqipërisë ka regjistruar fitoren e dytë radhazi në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian “Euro 2024”.

Pasi mposhten Moldavinë tre ditë më parë, të përzgjedhurit e Sylvinhos triumfuan sonte edhe ndaj Ishujve Faroe, shkruan Gazeta Express.

Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Torsvollur” përfundoi me rezultatin 1:3.

Nedim Bajrami (20’), Kristjan Asllani (51’) dhe Ernest Muçi (90+1’) shënuan golat e fitores për Kombëtaren shqiptare.

Ndërkaq, Odmar Faero (45+1’) e shënoi golin e vetëm për vendasit.

Shqipëria pas kësaj fitore ka rrëmbyer edhe pozitën e dytë në grup – andaj edhe festa pas ndeshjes nuk kishte sesi të mungonte.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME