Friday, December 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTPak muaj tek “Al Nassr”, Ronaldo mendon largimin nga Arabia Saudite

Pak muaj tek “Al Nassr”, Ronaldo mendon largimin nga Arabia Saudite

Cristiano Ronaldo dëshiron të largohet nga Al Nassr dhe të bëjë një rikthim të madh në Evropë. Ronaldo iu bashkua Al Nassr në janar 2023 pas përfundimit të kontratës së tij me Manchester United.

38-vjeçari arriti një marrëveshje jashtëzakonisht fitimprurëse, duke nënshkruar një kontratë deri në vitin 2025. Ai fiton 173 milionë funte në vit, por duket se mund të largohet nga Arabia Saudite.

Sipas një raporti nga gazeta spanjolle El Nacional, Ronaldo dëshiron të largohet nga Arabia Saudite dhe është gati të kthehet në një nga skuadrat e tij të mëparshme. Portugezi ka kontribuar për Al Nassr për pesë muaj, duke shënuar 12 gola në 15 ndeshje për klubin.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME