Thursday, February 29, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMODËTH@SHETHEMEPër herë të parë bie xhekpoti më i madh në Britani, plot...

Për herë të parë bie xhekpoti më i madh në Britani, plot 228 milionë euro

Një mbajtës i një bilete në Mbretërinë e Bashkuar ka fituar xhekpotin rekord EuroMillions prej 228 milionë euro, fitimi më i madh i Lotarisë Kombëtare të të gjitha kohërave.

Numrat fitues të EuroMillions ishin 06, 23, 27, 40, 41 – plus numrat e yllit me fat 02 dhe 12.

Një biletë përputhej me të shtatë numrat për të fituar 228.78 milionë euro – duke i bërë ata fituesin më të madh të xhekpotit të të gjitha kohërave.

Vetëm 15 lojtarë në Mbretërinë e Bashkuar kanë fituar ndonjëherë një çmim të parë prej më shumë se 117 milionë euro, me mbajtësin e mëparshëm të rekordit një fitues anonim prej 215 milionë euro në maj të këtij viti.

Andy Carter i Camelot, këshilltari i lartë i fituesve në Lotarinë Kombëtare, tha se “Çfarë nate e mahnitshme për një mbajtës të biletave në Mbretërinë e Bashkuar, i cili ka fituar çmimin më të madh në histori të EuroMillions prej 228 milionë euro”.

Ky fitues sapo është bërë fituesi më i madh i Lotarisë Kombëtare të të gjitha kohërave, fituesi i katërt me fat i jackpot-it të EuroMillions këtu këtë vit dhe fituesi i 15-të në Mbretërinë e Bashkuar me mbi 100 milionë euro”.

Ky fitues sapo është bërë fituesi më i madh i Lotarisë Kombëtare të të gjitha kohërave, fituesi i katërt me fat i jackpot-it të EuroMillions këtu këtë vit dhe fituesi i 15-të në Mbretërinë e Bashkuar me mbi 100 milionë euro”.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME