Sunday, May 19, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeVIDIORama çel sezonin turistik në Darrëzezë, inaguron dhe urën e re.

Rama çel sezonin turistik në Darrëzezë, inaguron dhe urën e re.

Fier – Kryeministri Edi Rama ka shkuar paraditen e sotme në Fier për të parë nga afër urën e Darzezës, e cila është ndërtuar e re, por ka çelur dhe sezonin turistik në pëazhin e Darrëzezës.

Rama ka postuar edhe pamjet dhe shkruan se kjo urë është gati me të gjitha parametrat e nevojshëm.

Ka përfunduar Ura e Darzezës me të gjithë parametrat e nevojshëm, ndërkohë po vijon puna për ndërtimin e Urës së Semanit, e cila do te jetë gati në më pak se 4 muaj, dhe që lidh plazhin e Semanit me Darzezën duke i dhënë akses turistëve për ti frekuentuar të dyja zonat turistike njëkohësisht”, shkruan Rama në Facebook.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME