Wednesday, February 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSHËNDETReceta/ Ja lëngu që ju ndihmon ta nivelizoni kolesterolin

Receta/ Ja lëngu që ju ndihmon ta nivelizoni kolesterolin

Nëse keni kolesterol të lartë, duhet të dini se sa e rëndësishme është të kujdeseni për dietën tuaj dhe të bëni kontrolle të rregullta mjekësore, apo jo? Dhe si të mësoni se si të bëni një lëng natyral që mund të jetë shumë i mirë për këtë problem?

Image

Me vetëm 2 përbërës natyralë, kjo pije do t’ju ndihmojë të kujdeseni për shëndetin tuaj në një mënyrë të thjeshtë.

Përbërësit:

200 ml ujë;

1 karotë;

5 luleshtrydhe.

Mënyra e përgatitjes:

Për këtë pije nuk është e nevojshme të hiqni lëvozhgën e karotës;

Mjafton ta prisni në copa të vogla dhe ta vendosni në blender me përbërësit e tjerë të listës;

Tani thjesht përzieni mirë derisa të formohet një lëng homogjen;

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME