Wednesday, March 22, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTShaqiri mendon rikthimin në Europë, kërkohet në Turqi

Shaqiri mendon rikthimin në Europë, kërkohet në Turqi

Mesfushori shqiptar Xherdan Shaqiri mund të kthehet sërish të luajë për një klub në Europë.

Sipas mediave turke, Shaqiri mund të transferohet tek Trabzonspor. Aktualisht ai luan për Chicago Fire në SHBA.

Mesfushori bëri një paraqitje shumë të mirë në Kupën e Botës ku shënoi edhe golin e parë për Zvicrën kundër Serbisë.

Xherdan Shaqiri ka luajtur për Baselin, Liverpoolin, Interin dhe Bayernin duke pasur një karrierë mjaft të suksesshme.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: