Saturday, February 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETShpërthen në flakë në mes të detit anija me 29 persona, 3...

Shpërthen në flakë në mes të detit anija me 29 persona, 3 turistë të zhdukur

Tre turistë britanikë raportohet se janë zhdukur pasi një varkë mori flakë gjatë një udhëtimi zhytjeje.

Në anijen, e quajtur Uragani, që shpërtheu në flakë në Detin e Kuq, Egjipt , ishin 29 persona .

Pamjet tronditëse treguan skajin e varkës duke u shkatërruar nga flakët ndërsa tymi i zi shpërtheu nga anija.

Shërbimet e shpëtimit u alarmuan për zjarrin pasi flakët u tha se kishte filluar në dhomën e motorit për shkak të një qarku elektrik.

Deri më tani, 26 pasagjerë janë shpëtuar, ku 12 prej tyre janë britanikë dhe 14 të tjerë mendohet të jenë egjiptianë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME