Saturday, July 13, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETTërmet në Elbasan dhe Lushnjë me magnitudë 4.2 ballë

Tërmet në Elbasan dhe Lushnjë me magnitudë 4.2 ballë

Një lëkundje sizmike është regjistruar pak më parë në zonën e Elbasanit, por që është ndjerë edhe në Lushnje. Ndërkohë që nuk raportohen dëme. Sipas EMSC, epiqendra e tërmetit me magnitudë 4.2 Rihter ka qenë 28 km në jugperëndim të qytetit të Elbasanit, në një thellësi 2 km.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME