Friday, December 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETVëllai e gjeti pa jetë jashtë makinës, ja pista kryesore e policisë

Vëllai e gjeti pa jetë jashtë makinës, ja pista kryesore e policisë

Shkodër – Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e e të enjtes në fshatin Hot i Ri në Bashkinë Shkodër. Një 33 vjeçar, në rrethana ende të paqarta është vrarë me armë zjarri rreth orës 21.48.

Viktima, Valter Fierza u gjet i pajetë jashtë makinës së tij në rrugën pranë Kishës së fshatit. Ka qenë i vëllai i cili ka gjetur viktimën dhe ka njoftuar policinë.

Dyshimi kryesor është se shkak i vrasjes së Valter Fierzës të ketë qenë një konflikt i çastit në lokalin në qendër të fshatit Hot i Ri ku dhe banonte. Forca të shumta policie dhe FNSh kanë rrethuar zonën dhe po vijojnë punë për identifikimin e autorit/ve

Dyshohet se në lokalin e fshatit, viktima ka qenë së bashku me të vëllanë, i cili pritet të merret në pyetje për të mësuar më shumë rreth ngjarjes dhe personat me të cilin mund të jenë konfliktuar.

33 vjeçari i cili u ekzekutua me pistoletë mbrëmjen e të enjtes nuk rezulton person me precedentë penal.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME