Tuesday, March 21, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETZjarri djeg 700 bala bari, bazë ushqimore për bagëtinë

Zjarri djeg 700 bala bari, bazë ushqimore për bagëtinë

Roskovec – Burime informacioni nga fshati Suk1 i bashkisë Roskovec si dhe ato nga reparti zjarrfikës pohojnë se mesditën e sotme në vatër zjarri ka rënë në këtë fshat. Zjarri ka rënë në një banesë të braktisur pasi pronarlt e saj janë emigrantë.


Ambiente e jashtme të banesës përdoreshinnga komshia i tij i cili kishte strehuar bazën ushqimore të bagëtive. Zjarri i rënë ka djegur tërësisht baten ushqimore që përbëhej nga 700 bala bari të thatë.
Flakët e mëdha dhe tymi kanë alarmuar zjarrfisat ku në vendngjarje kanë shkuar 3 automjete që kanë bërë të mundur fikjen e zjarrit.
Ende nuk dihen shkaqet e rënies së zjarrit, por dyshohet një zjarrvonie e qëllimshe, pohuan burime informacioni nga ky fshat.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: