Saturday, February 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETZjarri pranë gjimnazit 'Janaq Kilica', digjet pema pas lapidarit

Zjarri pranë gjimnazit ‘Janaq Kilica’, digjet pema pas lapidarit

Fier – Në një kohë vere e situate të tillë kur zjarrfiksat janë në gadishmëri për situata serioze zjarrvënie të qëllimshme apo zjarrvënie të rastësishme, provokimi i tyre mundë të sjelli pasoja serioze jo vetëm në dëme në materiale apo banesa por edhe në njerëz.

Një rast i till ka ndodhur mesditën e sotme fare pranë gjimnazit “Janaq Kilica” në Fier ku pesona ende të paidentifikuar prej policisë i kanë vënë zjarrin mbeturinave pas lapidarit që ndodhet në këndin e oborrit të këtij gjimnazi. Ka qënë rastësi që një prej personave zyrtarë të bashkisë Fier sapo e ka parë tymin ka njoiftuatr zjarrfiksat të cilët kan mbrritur me urgjencë dhe kanë bërë të mundur shuarjen e zjarrit.

Punonjës zjarfiksë pohuan se kjo është detyra e tyre të shuajnë zjarret e rënë me apo pa dashje por nuk është mirë që të provokohen raste si ky pasi në një kohë që duhet të jemi gadishmëri e të shpetojmë jetën apo pronën e dikujt nga pakujdesia apo fatjeqsia duhet të rendim se dikush i vë zjarrin si me të qeshur pa e ditur që situata i del jasht kontrollit e mund të shkaktoj dëme edhe më të mëdha, pohoi zjarrfiksi

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME