Sunday, June 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITET110 vjet Polici e Shtetit, disa me kokteje të tjerë me haeng...

110 vjet Polici e Shtetit, disa me kokteje të tjerë me haeng (vidio)

Sot është festuar 110 vjetori i >Policisë së Sgtetit në të gjitha Drejtoritë Vendore të Policisë në të gjithë vendin.

Në pjesën dërmuese si zakonisht është festuar duek kryer ceremonitë e radtit, më pas u janë shpërndarë policëve më të mirëçertifikata për vlersimin e figurës e ounës së tyre duke ksluar më pas me kokzeje të ndryshme.

Ceremonia e festës në Drejtorinë e Policisë në Fier

Por 110-vjetori i Policisë së Shtetit është festuar ndryshe në komisariatin e policisë në Gramsh.

Me këtë rast është organizuar një drekë, ku të pranishëm kanë qenë zyrtarë të policisë së këtij qyteti, ish-punonjës policie sot në pension si dhe zyrtare të pushtetit lokal në këtë qytet.

Gjatë drekës, siç shihet edhe në këtë video nuk kanë munguar këngët e vjetra të kësaj zone, të cilat janë kënduar nga punonjës të policisë si dhe ish-zyrtarë të saj që sot janë në pension.

Ceremonia e festës së policisë në Gramsh

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME