Thursday, February 22, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMODË8500 euro për një çantë si qese me flluska

8500 euro për një çantë si qese me flluska

Bottega Veneta 8500 euro për një çantë si qese me flluska. Të gjithë do ta kujtojmë vitin 2023 si vitin në të cilin moda mori një kthesë të papritur. Nëse nuk ju mjaftonin çizmet e mëdha të kuqe të MSCHF dhe çanta në formë bretkose e JW Anderson, tani është radha e Bottega Veneta-s, me një çantë luksoze me një pamje mjaft të pazakontë.

Silueta është ajo e një Cabat, një çantë e gjerë e lançuar nga ish-drejtori kreativ Tomas Maier në 2005, tashmë një siguri në mesin e It Bags të shtëpisë italiane të modës. Por është tekstura që na lë të hutuar. Cabat i ri nga Bottega Veneta është bërë nga silikoni transparent, padyshim i endur, duke ndjekur motivin kryesor të maison.

Përveç materialit i cili nga larg duket shumë si mbështjellës me flluska, çmimi është gjithashtu i pabesueshëm. Cabat i ri transparent nga Bottega Veneta kushton 8,500 euro. Pak më pak se modelet e tjera të disponueshme me përmasa të mëdha, por pa u mburrur me teksturën e hollë të lëkurës që e ka dalluar gjithmonë markën. Dhe më pas, përveçse një investim i guximshëm përsa i përket pamjes, një çantë transparente kërkon edhe kujdes më të madh, për të luftuar shenjat e konsumimit.

Drejtori kreativ Matthieu Blazy eksperimenton me motivet ikonike të shtëpisë në maksimum dhe pasi propozoi një kon prej lëkure të endur për patate të skuqura, Cabat transparent do të duket se është basti i tij i ri i modës së lartë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME