Saturday, May 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMAGAZINËTEKNOLOGJIA është kjo e ardhmja e fluturimit?!

A është kjo e ardhmja e fluturimit?!

E ardhmja e fluturimit: Ky ‘lundrim qiellor’ me energji bërthamore që mund të transportojë 5000 pasagjerë nuk do të zbresë kurrë

Njerëzit kanë mbetur të habitur nga një video që demonstron një aeroplan të mundshëm të pilotuar nga Al që ‘nuk do të zbriste kurrë’ Projektuar nga Hashem Al-Ghaili.

Koncepti i ‘Sky Cruise’ është në thelb një hotel fluturues që mburret me 20 motorë me energji bërthamore dhe do të kishte kapacitetin për të transportuar 5000 pasagjerë.

Al-Ghaili e ka faturuar avionin si “e ardhmja e transportit” dhe shpjegoi se linjat ajrore konvencionale do të “transportonin” pasagjerët drejt dhe nga Sky Cruise, të cilat kurrë nuk do të preknin tokën dhe madje do të bënin të gjitha riparimet gjatë fluturimit.

https://www.linkedin.com/posts/strati-georgopoulos_travel-luxury-future-activity-6947348555716038656-rgv-?utm_source=linkedin_share&utm_medium=android_app

Mendimet?

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME