Sunday, May 19, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSHËNDETActonorm zgjidhja e duhur për shqetësimet nga stomaku

Actonorm zgjidhja e duhur për shqetësimet nga stomaku

Actonorm këshillohet për mjekimin e: – Hiperaciditetit gastrik

  • Ulcrës së stomakut
  • Gastritit
  • Refluksit ezofageal
  • Çrregullimit të tretjes (dispepsisë)

Actonorm veprues i sigurtë dhe efektiv, bën pjesë në antiacidet që përmbajnë jo vetëm alumin dhe magnez por edhe një përbërës shtesë siç është dimetikoni i aktivizuar.

Hidroksidi aluminit dhe ai i magnezit kanë veprim të butë dhe të zgjatur, prandaj janë t përshtatshëm për të neutralizuar aciditetin e shtuar të stomakut dhe përdoren kështu si antiacide. Prania e dimetikonit të aktivizuar në një antiacid të tipit ACTONORM

Përdorimi:

  1. Të rriturit, të moshuarit dhe fëmijët mbi 12 vjeç nga një lugë caji (5ml), 3 deri në 4 herë në ditë.
  1. Fëmijët 1-12 vjeç nga 1 lug e caji (5ml), 1 deri në 2 herë në ditë.
POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME