Saturday, April 13, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMAGAZINËTEKNOLOGJIApple prezanton opsionin e ri në iPhone

Apple prezanton opsionin e ri në iPhone

Apple po shton një veçori të re “Clean Energy Charging” në iPhone.Kompania e bëri njoftimin pasi lëshoi ​​përditësimin e fundit ,iOS 16.

Funksioni synon të zvogëlojë gjurmën e karbonit duke optimizuar kohën e karikimit kur rrjeti përdor burime më të pastra energjie”,  thuhet në njoftimin për shtyp.

Apple

Ai do të jetë në gjendje të presë derisa rrjeti elektrik të përdorë më pak energji dhe të funksionojë me më shumë energji të pastër.  që  mund të jetë i dobishëm në situatat kur fuqia është e kufizuar.

Kompania zbuloi se funksioni do të vijë në një version të ardhshëm të iOS 16. Bashkë me të do të shtohen dhe veçori të tjera: si mënyrat e reja të ndarjes së fotografive me familjen. Opsioni do të kufizohet në SHBA,  për shkak të nevojës për të pasur informacion lokal nga rrjeti i energjisë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME