Sunday, December 3, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËDalin pamje të reja nga filmi i The Beatles

Dalin pamje të reja nga filmi i The Beatles

Së fundmi janë zbuluar pamjet e reja të The Beatles duke xhiruar filmin e tyre  “Magical Mystery Tour”. Kompania Tracks Limited, me qendër në Lancaster, MB, e bleu filmin nga një grua në Essex, babai i së cilës shkrepi pamjet dhe më në fund vendosi të shiste filmin.

Tracks Limited planifikon të nxjerrë në ankand pamjet . “Asgjë nuk është shfaqur për rreth 20 vjet, kështu që është një gjetje e rrallë,” tha Paul Wane.

The beatles gjate xhirimit te filmit

“Magical Mystery Tour” i  The Beatles ishte filmi i vetëm nga grupi që u vlerësua nga kritikët. Megjithatë, muzika nga filmi ishte një sukses i menjëhershëm. Albumi qëndroi në krye të listave amerikane dhe u nominua për një Grammy në 1969.

Për të xhiruar filmin, ata punësuan stacionin e Forcave Ajrore Mbretërore në West Malling, ku filmuan sekuencat për “Blue Jay Way”, “I Am the Walrus” dhe “Your Mother Should Know .”

Ai u transmetua bardh e zi në televizionin BBC më vonë atë vit në Boxing Day, dhe më pas me ngjyra pasi Ringo Starr dyshohet se telefonoi BBC për t’u ankuar se vlerësimet e dobëta ishin për shkak të filmit të shfaqej bardh e zi.

Përktheu: Lapsi.al
Marrë: New York Post

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME