Tuesday, December 5, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETArben Ahmetajt veç vilës së ish gruas i sekuestrojnë edhe atë të...

Arben Ahmetajt veç vilës së ish gruas i sekuestrojnë edhe atë të bashkëjetuesed

Sekuestrohet me urdhër të SPAK një vilë në Hamallaj. Mesohet se vila e sekuestruar në Hamallaj i përket bashkëjetueses së Arben Ahmetajt, Erjola Hoxha.

SPAK po heton rolin e ish-zv.kryeministrit për inceneratorin e Fierit.

Më 9 mars, Byroja Kombëtare e Hetimit ka kryer kontrolle në shtëpinë e ish- gruas dhe partneres aktuale të Ahmetajt.

Ndërkohe më herët gjatë ditës Prokuroria e Posaçme në kuadër të hetimeve që po kryen për ish-zëvendëskryeministrin Arben Ahmetajn, ka vendosur nën sekuestro një vilë, e cila ndodhet në një kompleks rezidencial në Palasë.

SPAK deklaron se vila rezulton në pronësi faktike të ish-gruas së Ahmetajt, por e regjistruar në emër të një zonje tjetër.

Sipas SPAK është një pronë, e cila vërtetohet përmes dokumenteve të tjera se i përket ish-bashkëshortes së Ahmetajt dhe për sa kohë nuk i disponon të ardhurat për blerjen e kësaj prone duhet të sekuestrohet.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME