Sunday, June 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETDigjet transformatori në Patos, tensioni u shkon banorëve 340 volt dhe u...

Digjet transformatori në Patos, tensioni u shkon banorëve 340 volt dhe u djeg paisjet elektroshtëpiake (vidio)

Pstos – Rreth 700 familje te lagjes “E Re” në Patos kane humbur te gjitha elektroshtepiaket, pasi jane djegur nga luhatjet e tensionit te shkaktuara nga ky transformator i energjise elektrike.

Banoret thone se tensioni erdhi deri ne 370 volt, duke rrezikuar edhe djegien e banesave.

Qytetaret kane telefonuar OSHE, por nga kjo e fundit nuk u eshte dhene asnje zgjidhje.

Ata kërkojne ngritjen e një komisioni për verifikimin e dëmeve dhe të dëmshperblehen

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME