Sunday, April 2, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETArrest me burg për dy grabitësit në Klos të Mallakastrës (foto e...

Arrest me burg për dy grabitësit në Klos të Mallakastrës (foto e vidio)

Fier – Arrest ne burg ka qënë vendimi i trupit gjykues për dz të dzshuarit se janë autorë të grabitjes me dhunë me pasojë vdekjen e shtetasit Caush Shehaj 89 vjeç në Klos të Mallakastrës, ngjarje kjo e ndodhur tre ditë më parë, Ervis Halimi e Musa Gudo.

Gjyqtar i ceshtjes ishte Taulant Banushi ndersa prokuror Petrit Vuka ndërkohë që avokatë mbrojtës kanë qënë Pirro Sota për Musa Gudon dhe Eldi Olldashi për Ervis Halimin

Nga zhvillimi i seancës gjyqsore për marrjen e masës së sigurisë për dy gë pandehurit pala mbrojtese kerkon analisë gjaku ne pritje te rezultatit nëse kanë konsumuar apo jo kanabis
Duke qeë se njgjarja eshte e rende dhe kane të beje me veprime hetimore komplekse te cilat kerkojne kohen e domozdoshme per rezultate konkrete dhe duken se te tre te ndaluarit kan dhene deklarime kontradiktore midis tyre duke evidentuar faktin qe i mituri ka deklaruar se te tre kan konsumuar hashash ka pohuar avokati Aldi Olldashi
Ne kete menyre kerkohet e domozdoshme analizat e gjakut per te tre.

Ndërsa avokati tjetër mbrojtës Pirro Sota ka pohuar se të akuzuarit nuk kanë bërë asnjë deklaratë në sallon e gjyqit

Trupi gjykues pasi ka degjuar pretencen e Petrit Vukaj dhe dy avokatet mbrojes vendosi masen e sigurise arrest me burg. ALB365

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: