Monday, July 15, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETArrestoen 4 persona, kundërshtuan forcat e policisë

Arrestoen 4 persona, kundërshtuan forcat e policisë

Fier – Kundërshtuan punonjësit e Policisë, gjatë kryerjes së detyrës, vihen në pranga 4 shtetas.

Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në DVP Fier arrestuan në flagrancë, për veprën penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”, shtetasit Juljan Tafa, 20 vjeç, Enerik Metaj 23 vjeç, Albano Metaj22 vjeç dhe Elsi Kapaj 20 vjeç, banues në Fier, pasi në një lokal në bulevardin “Ramiz Aranitasi”, 4 të rinjtë, të cilët ishin klientë në lokal, kanë kundërshtuar punonjësit e Drejtorisë Vendore të Policisë Fier, të cilët kanë qenë duke ushtruar kontroll për paligjshmëri, në këtë subjekt.

Në datën 28.06.2022, në Komisariatin e Policisë Fier, ka bërë kallëzim shtetasi B. Ç., 55 vjeç, banues në Luar, Roskovec, se është larguar nga banesa kushërira e tij, shtetasja D. Ç., 71 vjeçe, e cila vuan nga probleme të shëndetit mendor. Po punohet për gjetjen e 71-vjeçares.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME