Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETArrestohen dy rusët dhe ukrainasja që sulmuan ushtarët në Uzinën e armëve...

Arrestohen dy rusët dhe ukrainasja që sulmuan ushtarët në Uzinën e armëve në Gramsh

Dy rusë dhe një ukrainase janë arrestuar nga policia pas sumit ndaj ushtarëve në uzinën e armëve të Gramshit.

Burime bëjnë me dije se dy kanë qëndruar në automjet dhe një është afruar në perimetrin e uzinës për të bërë fotografi.

Ushtarët i janë afruar për të parë se përse ishte në bazën ushtarake. Ai i ka hedhur sprajt në fytyrë dhe është larguar me vrap. Shërbimet e policisë që ishin pranë vendit të ngjarjes i kanë arrestuar menjëherë.

Dyshohet se janë agjentë të shërbimeve sekrete ruse që kanë rekrutuar dhe një ukrainas. Është sekuestruar nga policia sprajti, automjeti që përdorinin dhe aparati fotografik.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME