Tuesday, February 27, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeUncategorizedArrestohet tutoria greke me 3 të mitur shqiptar, ishin tmerri i bizneseve

Arrestohet tutoria greke me 3 të mitur shqiptar, ishin tmerri i bizneseve

Policia greke ka vënë në pranga tre të mitur me origjinë shqiptare të cilët akuzohen për grabitjen e një biznesi lojërash fati.

Sipas mediave greke tre të miturit shqiptarë shfrytëzoheshin nga një 56-vjeçare, e cila akuzohet si ideatorja e grabitjeve.

Në grabitjen e fundit tre të miturit shqiptarë kanë arritur të marrin në kasën e biznesit të lohërave të fatit 6950 euro.

Në kontrollet e mëpasshme në shtëpitë e autorëve u gjet një shumë prej 7230 euro, pesë celularë, dy thika me gjatësi teh 14 dhe 9 cm, doreza najloni dhe veshjet e përdorura nga autorët për të kryer grabitjet.

Në hetim janë përfshirë edhe prindërit e dy prej grabuëtsve, tyë cilët akuzohen për neglizhencë ndaj fëmijëve të tyre.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME