Monday, July 22, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTAsllani te Interi, kushton më shumë se Icardi dhe Adriano

Asllani te Interi, kushton më shumë se Icardi dhe Adriano

Kristjan Asllani ka kaluar vizitat mjekësore tek Interit dhe pritet të zyrtarizohet. Mesfushori kalon në Milano për 14 milionë euro.

Zikaltrit do të paguajnë 4 milionë euro për huazimin dhe më pas dhe 10 milionë euro për blerjen përfundimtare.

Në listën e transferimeve U20 tek Interi, Asllani është blerja e shtatë më e shtrenjtë. Ai lë pas emra të mëdhenj si Adriano dhe Icardi, që janë blerë për më pas se 14 milionë euro, kurse rekordin e mban Alessandro Bastoni me 31.1 milionë euro nga Atalanta.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME