Sunday, June 16, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETBabai i infermieres kërkon ndjesë publike: Të veprojë drejtësia

Babai i infermieres kërkon ndjesë publike: Të veprojë drejtësia

Babai i infermieres që e sulmoi fizikisht të moshuarën në Pejë, Naim Pelaj, ka kërkuar falje publike për veprimin e së bijës. Në një reagim për Klan Kosova, ai thotë se pamjet e publikuara e kanë goditur rëndë atë dhe familjen.

Ai ka deklaruar se ndaj vajzës së tij duhet të veprojë drejtësia. Babai theksoi se ndaj kësaj familjeje janë borxhlinj për dhimbjen e shkaktuar nga vajza e tyre.

“E dashura familje e nënës së dëshmorit të lirisë, Taulant Nura, që falë gjakut të tij ne sot e gëzojmë lirinë, duam të ndajmë dhimbjen me ju dhe ndjejmë me ju nga thellësia e shpirtit tonë për lëndimin qe ju ka shkaktuar vajza jonë.

E di që po kaloni momente të rënda, por na lejoni që t’ju kërkojmë falje publike në emër të familjes sime Pelaj, nga Novosella e Pejës, juve familja Nura dhe mbarë popullit shqiptar. Dashtë Zoti që ky rast të mos përsëritet më dhe ju jemi borxhli moralisht dhe shpirtërisht gjithë jetën juve, familjes Nura nga Gjakova, për tragjedinë shpirtërore që ju shkaktoi vajza jonë.

Gjithashtu, në rastin e vajzës sonë, kërkojmë nga organet e rendit që të veprojnë sipas ligjeve të Republikës së Kosovës për veprat, për të cilat e ngarkojnë”, – ka thënë Pelaj.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME