Thursday, July 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËBalla lë pa pushime policët: Të gjithë në detyrë për sezonin turistik,...

Balla lë pa pushime policët: Të gjithë në detyrë për sezonin turistik, lejet të shtyhen për një moment tjetër

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ju ka kërkuar drejtuesve të policisë që të shtyjnë lejet e tyre të pushimeve në mënyrë që të angazhohen dhe të jenë të gjithë në detyrë gjatë sezonit turistik.

Pavarësisht se të drejtën për të marrë leje për pushime jua rezervon ligji, ministrit të ri kjo gjë mesa duket nuk i intereson dhe sipas asaj që raporton “News24” ai ka urdhëruar të gjithë drejtuesit e policisë që të shtyjnë planet e tyre për një moment tjetër.

Mësohet se Balla e ka marrë këtë vendim në mënyrë që nga ana e Policisë të garantohet një sezon turistik i qetë. 

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME