Wednesday, June 12, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËKy është personi që rivalizon Berishën për kryetar të PD

Ky është personi që rivalizon Berishën për kryetar të PD

Edhe pse në mesnatën e kaluar është mbyllur zyrtarisht afati për regjistrimin e kandidaturave për kryetar të Partisë Demokratike në zgjedhjet e 22 majit, mësohet se për këtë garë ka paraqitur një kërkesë për të garuar edhe Ibsen Elezi.

Ai ka depozituar dokumentet pranë Komisionit Operacional zgjedhor të PD, por ende nuk është bërë e ditur nëse kërkesa e tij është pranuar.

Para disa vitesh Elezi ka mbajtur postin e kryetarit të degës në Kukës, ndërkohë që pas 25 prillit ai ishte ndër të paret që kërkoi largimin e Bashës dhe tani është kritik edhe ndaj Berishës dhe Komisionit të Rithemelimit.

7 maji ishte afati i fundit për dorëzimin e dokumenteve për procesin zgjedhor për kryetar të PD. Të premten, Berisha depozitoi dokumentet dhe u regjistrua si kandidat për kreun e PD. Më parë, ai është shprehur se do të shkojë në 22 maj edhe nëse do të jetë i vetëm në këtë garë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME