Sunday, May 19, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETBasir Çollaku: Kjo është qeveri e burgut 313!

Basir Çollaku: Kjo është qeveri e burgut 313!

Gazetari Basir Çollaku ironizon kabinetin e Edi Ramës duke e quajtur atë qeveri të burgut 313. 

Në Task Force me gazetaren Sonila Meço, në Syri Tv, Çollaku tha se gjysma e qeveriusë dhe kryebashkiakëve në dyert e SPAK për abuzime dhe vjedhje. 

Ka dy linja taksie, PS-SPAK, qeveri-SPAK, njëra mbledh edhe bashkiakët. Kjo është qeveri e 313-ës. Gjysma e qeverisë, e kryebashkiakëve dhe shumë zyrtrëve janë te dera e SPAK. Kur ke dy ministra në qeli dhe pritet i treti të arrestohet, një bashkiak në qeli, dysa zyrtarë në qeli… Ajo që më bën përshtypje është një fakt domethënës, të gjithë juristët po t’i takosh jashtë studiove, kjo sipas nenit 28 të Kodit Penal është organizatë kriminale. Janë zyrtarë, ministra, deputetë, sekretari i përgjithshëm, kryeministër, kryebashkiak që kanë firmosur. Kanë shkuar me thasë, kanë marrë paratë në buxhetin e shtetit. DASH saktëson për herë të parë mbi 270 mln euro të zhdukura nga inceneratorët”, u shpreh Çollaku.   

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME