Sunday, June 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËErion Braçe kundër kryetarit të ri të PS në Lushnje

Erion Braçe kundër kryetarit të ri të PS në Lushnje

Ish Zëvëndës Kyeministri dhe deputeti i PS Erion Braçe duket se është kundër emërimit të kreut të ri të PS për Lushnjen. Në një mesazh të gjat të shpërndarë në telefonat e anëtarëve të asanmblesë së PS në Lushnje ai rendit arsyt se përse është kundët.

Në mesazh duket qartë qefmbetjet e Braçes ndaj drejtuesve të PS në qëndër. Ai pohonë se ka qënë në takime në bazë me antarësinë e PS dhe nuk e kupton përse nuk është njoftuar për këtë mbledhje. Unë e kuptoj mosnjoftimin nga ana e kryetarit të ri të PS Lushnje sepse unë kam qënë kundër emërimit t tij.

Më poshtë në mesazh thuhet se ai është i pa arsimuar, nuk plotëson kriteret pasi edhe banimin e ka në Tiranë. Unë thuhet më poshtë nuk mund të vihem në rresht të askujt individi e gënjeshtari , unë jam në rresht të PS.

Gjithsesi mund ta lexoni mesazhin e shpërndarë më posht

Ja dhe teksti i plot i mesazhit të shpërndarë

Mirembrema te gjitheve!

Shpresoj te jeni mire!

PO MESOJ QE SOT PASDITE, ESHTE ZHVILLUAR NJE MBLEDHJE E ASAMBLESE SE PS LUSHNJE!

Desha tu beja me dije atyre qe ishin aty nder ju por edhe te gjithe kryetareve te organizatave-pjese e asamblese se zgjeruar se, NUK ISHA SOT NE MBLEDHJE SEPSE ORGANIZATORET POLITIKE TE MBLEDHJES DHE NJOFTUESIT NGA BASHKIA U KUJDESEN TE MOS NJOFTONIN VEC MUA!

Kam qene gjithe diten deri pasdite vone ne Lushnje-nga mengjesi ne tregun e Lushnjes e pastaj me rradhe ne Allkaj, Toshkez, Ngurrez, Gjaze, Krutje ne takime me njerez, bujq e duke ndjekur punet;

ASKUSH NUK ME NJOFTOI PER MBLEDHJEN KU QENKA PREZANTUAR KRYETARI I PS.

Dhe dua te kujtoj qe une jam jo vetem DEPUTET NE KATER NJESI TE LUSHNJES POR EDHE ANETAR I KRYESISE SE PARTISE SOCIALISTE ZGJEDHUR ME VOTE, JO CAKTUAR ME EMERIM!

E kuptoj arsyen;

Une isha KUNDER kandidatures se ketij kryetari qe u emerua sot;

Patjeter per shkak te tij, mospermbushjes se kriterit te ARSIMIT-ky eshte pa arsim te larte, disponon diplomen e nje universiteti te mbyllur nga Qeveria e kryeministrit Rama per SHITJE DIPLOMASH; mospermbushjes se kriterit te VENDBANIMIT-ky banon ne Tirane ne nje lagje me mua, 200 meter me tutje;

POR MBI TE GJITHA SEPSE KY GENJEN, GENJEN PER ARSIMIN E GENJEN PER VENDBANIMIN!

Une mendova qe Lushnja ka potencial intelektual e kontribuitiv ne PS shume shume shume here me shume se ky kandidat!

E dyta per menyren si u caktua;

Ky emer u caktua kryetar duke mos permbushur kriteret por edhe permes VETOS se drejtuesit politik per emerimin e tij, pa mbeshtetjen e kerkujt ne ate mbledhje, madje nen dyshime te medha, perfshire edhe kryetarin e partise.

Shikoni, durova gjate gjithe fushates per zgjedhjet e bashkise te gjitha shpifjet e uleta se UNE DHE JO VETEM, po punonim kunder PS dhe per HUMBJEN E SAJ!

E mora me te qeshur shpifjen deri kur caktuan deputete nga Fieri per te mbikqyrur punen tone, ne fakt TRADHETINE TONE NE ZGJEDHJE!

Jeni te gjithe deshmitare se cfare fushate beme e sa tradhetuam ne ato zgjedhje; POR TURPI NUK KA FYTYRE DHE REZULTATI QE MORREM, BASHKERISHT, ME SECILIN PREJ JUSH, ME I MIRI NE TE GJITHE BASHKINE SI PJESMARRJE DHE SI VOTE PER PS, DESHMOI QARTE SE KUSH ISHTE NE KRAH TE PS E KUSH ME SHPIFESIT E UDHEHEQESIT E MBIKQYRESVE!

Tani u be boll!

Prej 3 qershorit, ne permbushje te premtimit qe zona jone do kish nje nenkryetar bashkie qe do merrej me bujqesine, pas konsultimeve me asamblete e kater njesive e me secilin nga emrat e propozuar, I KAM DERGUAR KRYETARES SE BASHKISE PROPOZIMIN; por zero reagim dhe nje xhiro llafesh banale “deri ne zgjedhje nuk do emerojme asnje tjeter”, ne perputhje edhe me veprimin konkret, mos emerimin.

Tani, dua te sqaroj:

UNE NE RRESHT TE KUJT, INDIVID APO GENJESHTAR, AS KAM QENE E AS DO JEM KURRE!

PO UNE KAM QENE NE RRESHTIN E PS, JO TE KUJT TJETER.

KETA QE FRYHEN SOT E DUAN RRESHTIN E TYRE ME KANE GJETUR NE PS, NUK I KAM GJETUR UNE NE PS; ME KANE GJETUR NE LUSHNJE ME PUNE PARTIE, PUNE PER KOMUNITETIN E REZULTATE, NUK I KAM GJETUR UNE NE LUSHNJE!

Por, keshtu qenka i shkruar fati i kesaj partie; UNE DO VIJOJ TE PERMBUSH MANDATIN E DEPUTETIN  DERI NE FUND NE CDO LAGJE FSHATI, KUDO NE KATER NJESITE TONA;

PARTINE QE KANE KATANDISUR, LE TA MBAJNE PER VETE!

Shiheni neser!

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME