Sunday, April 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETFier/ Zysha iu merr lekët fëmijëve për kurs, i mban vet nuk...

Fier/ Zysha iu merr lekët fëmijëve për kurs, i mban vet nuk i dorëzon në qëndër

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Fier.

Një mësuese e punësuar pranë një qendër kursesh ka marrë paratë e fëmijëve dhe nuk i ka deklaruar pranë kësaj qendre.

Nuk dihet për çfarë arsyesh, mësuesja e ka kryer këtë veperim. Ndaj saj ka nisur një procedim penal në gjendje të lirë.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve Ekonomiko-Financiare të DVP Fier referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasen E. P., 47 vjeçe, banuese në Fier, pasi duke qënë e punësuar si mësuese në një qëndër kursesh, ka përvetësuar pagesat e kryera nga nxënësit dhe nuk i ka deklaruar ato pranë qendrës ku është punësuar”.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME