Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËFieraku Ermal Meta publikon librin e tij të parë

Fieraku Ermal Meta publikon librin e tij të parë

Ermal Meta ka treguar për herë të parë një foto të kopertinës së romanit të tij, i paralajmëruar prej javësh.

Me një shkrim të shkurtër bashkangjitur fotos së librit të tij të parë, me titull “Domani e per sempre” (Nesër e përgjithmonë), ai thotë: “Më në fund në duart e mia. Mezi pres që ta keni edhe ju. Urra! Jam shumë i lumtur. #domaniepersempre nga data 19 maj në të gjitha libraritë”.

Kujtojmë se më herët është zbuluar se librit i janë shitur të drejtat për t’u kthyer në prodhim kinematografik. Ato janë blerë nga producenti Carlo degli Esposti – Palomar për të realizuar një seria televiziv.

Personazhet e romanit vendosen në periudhën pas Luftës së Dytë Botërore në Gjermani, SHBA dhe Shqipëri. Ende pa dalë në qarkullim libri ka ngjallur shumë interes nga botuesit kryesorë anglezë dhe gjermanë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME