Thursday, February 22, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETFiken zjarret në Darëzezë e Pishporo, digjen ullinjë në Kraps (foto e...

Fiken zjarret në Darëzezë e Pishporo, digjen ullinjë në Kraps (foto e vidio)

Fier – Zjarri ne Pish Poro eshte nen kontroll, aty po operojnë 3 zf Fierit, 1zf Rroskovecit, 1zf Patosit, 1zf Ballshit, 1Autobot uji i Alpetrolit me 30 forca zjarrfikese, 40 forca ushtarake te rep Poshnjes, punojes te ZM , MC te Prefektures dhe Bashkise.

Ata po bejme krehjen e zones se djegur fikjen me uje dhe me lopata të vatrave aktive per momentin nuk ka të cilat janë në përfundim.

Kto janë pamje me dron që tregon qarte qe zjarret e mbetura  pra disa te tilla jane fikur ka mbwrur nje vater ku edhe aty janë perqendruar repartet zjazërrfikese dhe ushtria per ta fikur pasi është një zjarr nentoksor

Zjarr edhe në fshatin Kraps

Zjarr në kodrat e fshatit Kraps, digjen mbi 400 drurë ulliri , ndër ta edhe ullinjë shekullorë

Një zjarr ka rënë në kodrat e fshatit Kraps në Fier në vëndin e qujatur “kodrat e Goxheles”
Banorë të zonës kanë shkuar me kazma e lopata me degë për të shuar flakët.

Ata pohuan se një automjet zjarrfikës është dërguar tek zjarri dhe po lufton te shuaj flakët.
Banorë e zjarrfikls po mundohen ti shuajnë flakët por është problem era që fryn sepse ndihmon në ndezjen e zjarrit

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME