Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETFNSH dhe “Shqiponjat” zbarkojnë në Vlorë, kontrolle në çdo kryqëzim

FNSH dhe “Shqiponjat” zbarkojnë në Vlorë, kontrolle në çdo kryqëzim

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë kanë organizuar mbrëmjen e sotme kontrolle të befasishme në Vlorë. Operacioni është zhvilluar për të bërë të mundur kapjen e personave të shpallur në kërkim. Po ashtu po kërkohen edhe persona që qarkullojnë me armë zjarri.

Postblloqe janë ngritur në 3 pika kryesore të qytetit bregdetar. Forcat janë shpërndarë në Transballkanike, në rrugën e Kaninës dhe në rrugën e Spitalit. Mësohet se aty po kontrollohen me imtësi të gjitha mjetet e dyshimta. Aksioni është në vijim e sipër, ndërkohë që nuk ka të dhëna për të ndaluar. Po ashtu, nuk dihet nëse policia ka rënë në gjurmët e ndonjë personi të shpallur në kërkim.

Operacioni është duke u kryer në bashkëpunim me forcat “Shqiponjat” dhe ato Operacionale. Pjesë e këtij kontrolli ‘të beftë’ të policisë ështe edhe Drejtoria vendore e Policisë së Vlorës. Kjo është dita e dytë që kryhen kontrolle në Vlorës, pasi edhe gjatë mbrëmjes së djeshme pati aksion në këtë qytet.

Kontrollet janë shtrirë edhe në Elbasan deri në Peqin. Policia ka ngritur postoblloqe në rrugët kryesore të hyrjes drejt këtyre qyteteve. Ndërkohë pritet njoftimi zyrtar mbi aksionin e zhvilluar në këto qytete.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME