Sunday, May 19, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMODËLIFESTYLEGati për plazh, ja parashikimi i motit për këtë fundjavë

Gati për plazh, ja parashikimi i motit për këtë fundjavë

Pas ditëve të vrenjtura dhe me reshje shiu, këtë fundjavë vendi ynë parashikohet të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike, e temperatura të larta.

Ditën e shtunë parashikohet se orët me diell do të mbizotërojnë në pjesën më të madhe të vendit ndërsa vranësirat do të jenë të pakta e kalimtare. 

Era do të fryjë në drejtimin juglindje-veriperëndim me shpejtësi 1-7m/s, ndërsa përgjatë vijës bregdetare fiton shpejtësi deri 12m/s. Valëzimi në dete do të jetë I forcës 1-2ballë.

Temperaturat parashikohen :

 Në zonat malore 8/24 °C

Në zonat ulëta 12/30 °C

Në zonat bregdetare 14/27 °C

Ndërsa ditën e Dielë vendi ynë parashikohet të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike relativisht të paqëndrueshme. Moti pritet me alternime kthjellimesh e vranësirash në mesditë, të cilat do të shoqërohen me reshje shiu e shtrëngata lokale me shkarkesa elektrike përgjatë relieveve malore.

Era do të fryjë me drejtim nga kuadrati  I Perëndimit me shpejtësi 1-8m/s, ndërsa përgjatë vijës bregdetare fiton shpejtësi 11m/s shoqëruar me valëzimin në dete të forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen :

 Në zonat malore 13/25 °C               

Në zonat ulëta 12/28 °C

Në zonat bregdetare 16/26 °C

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME