Saturday, May 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeVIDIOGjetje/ Kolektorët e ujit të Darrëzezës kthehen në labirinthe ujorë për gara...

Gjetje/ Kolektorët e ujit të Darrëzezës kthehen në labirinthe ujorë për gara me varka nga të rinjtë e “Epokës Re”

Fier – Për të disatin vit me radhë “Epoka e Re ” dhe e apasionuara pas të rinjve Nevila Jahaj ka organizuar kampin veror ku mbledh mbi 200 të rinjë e të reja nga treva të ndryshme të Shqiplrisë , nga veriu e deri në jug.

Për vitin 2022 Jahaj pohon se këtë sezon ja ka kushtuar sporteve ujore, larmisë dhe ekstremitetit të tyre pasi Darrëzeza nuk të ofron vetëm ajrin e pastër të pyllit halor me pisha afro një shekullor dhe rërën e imët të artë shumë të pasur me jod si dhe uji i kristaltë i detit Adriatik, por dunat e rërës , era e bregdetit të semanit të japin mundësinë që të ushtrosh sporte ekstreme ujore sikundër kolektorët që shërbejnë të largojnë ujin e tepërt të tokave të zonës në stinën e lagësht të dimrit nëpërmejt hidrovorëve në verë të kthehen në labirinthe ujorë ku të rinjtë ushtrojmë jo vetëm shëtitje me varka por dhe gara në to dhe kjo duke pasur mbështetje të palodhëshmin dhe të kudogjendurin e sporteve ujore ekstreme Artur Sulejmani

Ndiqni vidion e mëposhtme të servirur nga “Epoka e Re”

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME