Saturday, April 13, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeUncategorizedGrekët kapin shqiptarin e shumëkërkuar nga Franca

Grekët kapin shqiptarin e shumëkërkuar nga Franca

Pala greke në Kakavijë ka arrestuar një shqiptar të shumëkërkuar nga autoritetet franceze. Mësohet se shqiptari, i cili ende nuk është identifikuar është kapur në tentativë për të kaluar për në Greqi. Ai është arrestuar nga sektori i kontrollit te pasaportave ne bashkëpunim me policinë e Janinës.

Shqiptari rezulton me urdhër arresti evropian nga autoritetet franceze, i dënuar me 6 vjet burg per “rast të veçantë të mbrojtjes së prostitucionit”, “pjesëmarrje në një komplot kriminal” dhe “trafikim i qenieve njerëzore i kryer kundër shumë individëve”.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME