Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËGuri: Veliaj kërkon votën me shportën molto, bravo portokall...

Guri: Veliaj kërkon votën me shportën molto, bravo portokall…

Sekretarja Organizative e Partisë së Lirisë, Elona Guri ka publikuar një mesazh nga një banor I njësisë 5-së në Tiranë.

Guri ka denoncuar veprimet e kryebashkiakut Veliaj i cili po shpërndan ushqime në masë te banorët, edhe pse një skemë e tillë mbështetje nuk ekziston.

Sipas informacioeve që Guri disponon kjo po bëhet si pasojë e frikës së Veliajt për të fituar popullaritet te njerëzit dhe me shpresën e një rikandidimi të tretë për Tiranën

Postimi I Gurit:

Molto qershie, Bravo portokall, etj., kjo është “shporta” që Erion Veliaj po përdor për të rifituar kandidimin e PS për Tiranën.

Të dashur miq,

Para disa ditësh një banor i njësisë 5 në Tiranë kontaktohet nga, siç kishte deklaruar telefonuesi, Partia Socialiste. Ditën e sotme, dikush kishte mbirë në derë, e i kishte dorëzuar këto ushqime, nga Bashkia Tiranë.

A e dini gjë që Bashkia Tiranë ka miratuar një fond për shpërndarje ushqimesh tek banorët e qytetit?

Në fakt nuk ekziston një skemë e tillë mbështetëse nga Erion Veliaj për familjet në nevojë.

Por, sipas llafeve në koridoret e pushtetit, i gjati po zhvillon sondazhe për emrin që qeveria do të vendosi përballë Belind Këlliçit në Tiranë, dhe Erion Veliaj me ç’thonë, si ka punët mirë.

Kryebashkiaku i kullave të betonit dhe numrit rekord të lejeve të ndërtimit, paska rënë tek niveli i shpërndarjes së moltove që shefi i tij ta rikandidojë…

Të paktën lekët që keni bëjini ushqime për njerëzit në nevojë, se personi që keni shkuar sot, votën s’ua jep.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME