Saturday, April 13, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETHakerat/ Dalin e-mailet e ministrisë së Jashtme

Hakerat/ Dalin e-mailet e ministrisë së Jashtme

Grupimi i hakerave i ashtuquajtur “Homeland Justice” ose “Drejtësia e Atdheut”, që pak ditë më parë publikoi materiale të hakeruara nga e-mail i kryeministrit Edi Rama ka nisur të publikojë të dhëna të vjedhura nga Ministria e Jashtme e Shqipërisë.

Në faqen e saj të internetit hakerat njoftojnë se Ministria e Punëve të Jashtme “ishte zgjedhja e qytetarëve” në sondazhin që ata kryen për publikimet e radhës.


Ata kanë ngarkuar 578 dokumente nga ambasadat e Shqipërisë në Athinë, Shkup dhe Moskë. Grupi i hakerave në fjalë është duke publikuar edhe materiale që janë fshirë nga inbox-i i ambasadave.

Në këto dokumente gjithashtu janë edhe e-mailet që emigrantët shqiptarë u kanë nisur ambasadave tona të akredituara në shtete e huaja, ku shumica janë kërkesë për pajisje me karta identiteti si dhe për prokura. ©LAPSI.al

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME