Sunday, June 16, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMODËLIFESTYLEHIstoria/ Çfarë fshihet pas prerjes legjendare të flokëve të Princeshë Dianës

HIstoria/ Çfarë fshihet pas prerjes legjendare të flokëve të Princeshë Dianës

Ndërsa Kate Middleton dhe Meghan Markle ripërcaktuan ‘flokët blu’ me bojën e tyre të gjatë dhe të drejtë, në vitet ’90, Princesha Diana ishte e famshme për prerjen e saj të shkurtër të flokëve. Modeli i saj i flokëve në formë katrore mund të jetë ende një ëndërr për të gjithë, por pamja e saj shumë e shkurtër ishte ajo që e bëri atë të dallohej.

Në episodin e fundit të serialit të Vogue në YouTube,  Vogue Visionaries, Sam McKnight, stilisti personal i Princeshës së Uellsit, flet për mënyrën sesi vendosi t’i vinte asaj një paruke me kurorën e saj për një kopertinë reviste në vitin 1990.

Pas përfundimit të sesionit fotografik, Princesha e pyeti McKnight: ‘Çfarë do të bënit me flokët e mi nëse do të të thoja të bëje çfarë të duash?’

Parukierieri u përgjigj: ‘Do t’i prisja të gjitha dhe do ta bëja përsëri nga e para’ , thotë ai në video.

Atëherë Diana u përgjigj: ‘Epo, pse nuk i pret tani?’.

Parukieri i njohur foli edhe për marrëdhënien e ngushtë që u krijua mes tyre pas këtij prerje flokësh. ‘Nuk e dija që me një vendim të momentit do të bënim histori në fushën e bukurisë’.

Image

‘Ishin fillimet e viteve ’90 dhe në atë kohë punoja në shumë sfilata dhe kopertina, ku shumica e modeleve kishin flokë të shkurtër. Ishte koha kur modelet e shumtë të viteve 80 u bënë më androgjene dhe chic’.

Më poshtë keni intervistën e plotë të Sam McKnight:

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME