Saturday, September 30, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTHolanda fiton ndaj Senegalit.

Holanda fiton ndaj Senegalit.

Holanda e nis me një fitore shumë të vuajtur aventurën në Kupën e Botës. Skuadra e Van Gaal fitoi 2-0 ndaj Senagalit.

Në stadiumin “Al Thumama Stadium”, të dyja skuadrat u kujdesën më shumë për të studiuar lojën e njëra-tjetrës.

Më aktivë tulipanët, kryesisht nga krahu i djathtë me Dumfries, i cili në dy raste shërbeu dy topa shumë të mirë në zonë, por që nuk do të shfrytëzoheshin nga de Jong dhe Janssen.

Në krahun tjetër, Ismaila Sarr rrezikoi me një goditje nga distanca, që do të ndalej në fund nga mbrojtësi van Dijk.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: