Tuesday, May 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeLIFESTYLEMAGAZINËHoroskopi/ Parashikimi për datën 1 korrik 2022

Horoskopi/ Parashikimi për datën 1 korrik 2022

Dashi

Sot tërhiqeni dhe keni kërkesa të pabesueshme ndaj të tjerëve, pa llogaritur se kur duhet të ndaloni. Pasojat që mund të shkaktohen nga kjo sjellje e juaja, do të sjellin humbje të mëdha me sheshin, ndaj bëni kujdes. Nëse jeni beqarë, mos bini në dashurinë e gabuar, thjesht sepse pasioni juaj ju shtyn. Nëse jeni të fejuar, duhet të tregoni përmbajtjen dhe gjakftohtësinë më të madhe. Në planin financiar do të bëni shpenzime të panevojshme. Mos bëni gabime sepse do të ketë penallti.

Demi

Nevoja juaj për izolim dhe introspeksion të brendshëm mund të intensifikohet tani, ashtu si edhe fobitë, pasiguritë ose ankthet tuaja. Nëse jeni beqarë, mos iu kthe një dashurie të vjetër apo të ndrydhur, sepse do të lëndohesh. Nëse jeni të fejuar, pavarësisht se sa intensiv është njëri kundër gjysmës tjetër, merrni kohën që ju nevojitet për t’u qetësuar. Do të ishte mirë të ruani gjakftohtësinë. Një nga arsyet kryesore që ju jeni të stresuar sot janë detyrimet tuaja financiare.

Binjakët

Duhet të përmbaheni vazhdimisht në kontaktet sociale dhe miqësore. Do të detyroheni të rishikoni, pas tensioneve dhe keqkuptimeve, miqësitë tuaja të rëndësishme. Nëse jeni të fejuar mund t’i arrini qëllimet që keni për marrëdhënien tuaj, përderisa veproni saktë dhe padyshim bazuar në ndershmëri dhe logjikë. Nëse jeni beqarë, tani zbulohet një pasion i fshehur nëpër rrethet tuaja miqësore, i cili ekziston prej kohësh. Në planin financiar karakterizoheni nga pasiguri dhe nervozizëm, fakt që ju çon në lëvizje të gabuara. Në fushën e karrierës, pyesni veten se çfarë nuk shkon, por pa i pranuar gabimet tuaja.

Gaforrja

Do të zbulohen disa konkurrentë, të cilët do të përpiqen t’ju dëmtojnë dhe tani duhet t’i përballoni me sukses dhe dinamizëm. Nëse jeni të fejuar, mos ia kaloni nervat partnerit dhe mos u mundoni në asnjë mënyrë t’i imponoheni atij. Nëse jeni beqarë edhe nëse në mjedisin tuaj profesional ka një person shumë interesant, duhet të jeni të përmbajtur. Në fushën e karrierës, por edhe në financat tuaja do të ketë përmbysje dhe zbulime, të cilat do të shkaktojnë humbje dhe humbje.

Luani

Sot zhvillohet Sheshi Mars-Pluton dhe ndikon në fushën e jetës suaj, që lidhet me udhëtimet, komunikimet, kontaktet, bisedat dhe udhëtimet tuaja. Kështu që duhet të jeni patjetër të kujdesshëm dhe të organizuar në mënyrë perfekte, që të mos ketë probleme. Nëse jeni të fejuar mund të prisni momente të nxehta me partnerin, megjithatë nuk duhet ta teproni me nerva dhe shpërthime. Nëse jeni beqarë , futesh në një proces eksperimentimi erotik, i cili nuk do të të sjellë dobi, përkundrazi do të të ekspozojë. Pra, mos u joshni nga pasionet. Në planin financiar, një ngjarje ju streson dhe ju ndryshoni strategji. Në fushën e karrierës bëni shumë gabime, për shkak të vetëbesimit të tepërt.

Virgjëresha

Sot do t’ju duhet patjetër të keni forcë emocionale dhe psikologjike, në të gjitha situatat e vështira që do të krijohen tani në të tashmen. Ju mund të ndjeni pakënaqësi ndaj disa çështjeve dhe dëshironi t’u jepni fund atyre. Nëse jeni beqarë, do të tërhiqeni përsëri te personi i gabuar, i cili do t’ju lëndojë dhe zhgënjejë përsëri. Nëse jeni të fejuar, tani do t’ju duhet të përballeni me një krizë që ka të bëjë me marrëdhënien tuaj dhe mundësisht t’ju vendosë në një proces “kërkimi” të brendshëm, në lidhje me nevojat dhe dëshirat tuaja. Nëse prisni diçka, në këtë kohë në profesion apo para, fatkeqësisht do të ketë vonesa dhe tronditje. Përshtatuni me të dhënat e reja, edhe nëse ju zhgënjejnë.

Peshorja

Nëse jeni beqarë, gabimisht tërhiqesh në pasione të shfrenuara dhe marrëdhënie të çuditshme, të cilat në fund do t’ju lëndojnë. Nëse jeni të fejuar problemet mes jush do të marrin fund. Ju shpenzoni shumë para financiarisht për të tjerët dhe mund të pendoheni një ditë. Kriza profesionale që mund të përjetoni sot, bazohet në marrëdhënie, partneritete apo bashkëpunime të lëkundshme.

Akrepi

Dita e sotme karakterizohet nga stresi, vrapimi dhe rraskapitja. Sheshi Mars-Pluton sot, ju detyron të gjeni zgjidhje praktike dhe të mençura dhe veçanërisht të organizoheni, për të përmirësuar jetën tuaj të përditshme, por edhe pamjen tuaj. Nëse jeni të fejuar, përpiquni të formësoni krejtësisht ndryshe jetën e përditshme të marrëdhënies suaj dhe kujdesuni që të mos tërhiqeni në kritika të ashpra ndaj gjysmës tjetër. Nëse jeni beqarë dhe ka një interes erotik për punën, sot duhet të lëvizësh prapaskenat dhe me shumë kujdes, që të mos ekspozohesh në mënyrë të pariparueshme. Në planin financiar sot është dita ideale për të përmbushur detyrimet. Në fushën profesionale, në të njëjtën kohë ju tërhiqeni për shkak të arrogancës dhe egoizmit, në gabime impulsive dhe gafa.

Shigjetari

Me sheshin Mars-Pluton të sotëm, preken aspiratat personale, vetëbesimi, vetëpromovimi, kreativiteti, argëtimi, por edhe çështjet që lidhen me fëmijët. Mbani tonet e ulëta dhe përpiquni të eliminoni arrogancën duke ruajtur përulësinë tuaj. Nëse jeni të fejuar, përfitoni nga kjo periudhë dashurie, me momente të nxehta pasionante me gjysmën tjetër dhe shmangni kërkesat dhe zënkat. Nëse jeni beqarë, sot ndihesh shumë i dëshirueshëm, seksi dhe je plot me pushtime dhe manifestime admirimi! Në karrierën tuaj, mos tregoni aq shumë forcën dhe epërsinë tuaj, sepse ka konkurrentë që duan të keqen tuaj. Në planin financiar shmangni kumarin dhe rrezikun sot.

Bricjapi

Duhet të qëndroni patjetër të ndershëm, të organizuar, të pjekur, me këmbë në tokë, nëse nuk doni vështirësi. Nëse jeni të fejuar, marrëdhënia juaj mund të sjellë tensione, edhe konflikte serioze. Nëse jeni beqarë, duhet patjetër të tregoni vëmendje dhe veçanërisht vetëkontroll. Më mirë t’i thoni jo një lëvizjeje drejt një dashurie të kaluar tani, sepse rezultati do të jetë zhgënjyes dhe ka shumë të ngjarë t’ju lëndojë. Jeni nën presion të madh financiar, pasi në zonën e shtëpisë ka shpenzime të mëdha.

Ujori

Përpiquni të mos jeni egoistë, të beftë, të vrazhdë, të rrezikshëm, të pandershëm, joserioz dhe hakmarrës në fjalët tuaja, por as të pakujdesshëm në lëvizje. Nëse jeni të fejuar, fytyra e ditës ndikon në komunikimin tuaj me gjysmën tjetër, i cili mund të bëhet më i mprehtë! Nëse jeni të lirë, dita e sotme do të sjellë patjetër njohje të reja dhe mesazhe dashurie që prisni, por në të njëjtën kohë jeni mjaft të prirur për vendime të gabuara! Në planin financiar më mirë i thoni jo firmave dhe marrëveshjeve sot! Në fushën profesionale duhet të silleni me zgjuarsi dhe qetësi, për të fituar partnerët apo klientin tuaj, përndryshe nëse veproni në mënyrë impulsive, e keni humbur lojën!

Peshqit

Me sheshin Mars-Pluton të sotëm, do të fokusoheni në mbrojtjen e arritjeve tuaja, por edhe në ruajtjen e vlerave tuaja. Nëse jeni beqarë, refuzon flirtet e kota dhe fansat sipërfaqësorë. Nuk jeni më në humor për një lidhje me një datë të shkurtër. Nëse jeni të fejuar, lidhja juaj e dashurisë është plot pasion dhe emocione të thella, por do të ishte mirë të kufizoni kërkesat, xhelozinë dhe posesivitetin tuaj, gjë që padyshim do të sjellë probleme dhe këputje. Profesionalisht keni pasiguri dhe mendoni se asgjë nuk ju kënaq më. Shumë synime financiare bien në boshllëk, pasi ju shpenzoni dhe menaxhoni paratë tuaja pa maturi.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME