Wednesday, June 7, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETJa 3 shqiptarët që u arratisën nga qendra e emigracionit në Britani,...

Ja 3 shqiptarët që u arratisën nga qendra e emigracionit në Britani, u shpallën në kërkim

Tre shqiptarë janë shapllur në kërkim në Britaninë e Madhe pasi u arratisën nga një qendër emigracioni.

Sipas autoriteteve britanike, më 28 prill 13 persona u arratisen nga Yarl’s Wood, afër Bedford të Britanisë. Në total janë arrestuar 10 persona.

Policia ka bërë me dije se bëhet fjalë për Arnold Lleshaj, 27 vjeç, Ervin Morati, 20 vjeç dhe Luftim Hallaci, 20 vjeç.

“Ne do të vazhdojmë të bëjmë gjithçka që mundemi për të identifikuar dhe gjetur personat përgjegjës. Unë do t’u bëj thirrje drejtpërdrejt këtyre tre burrave që të dorëzohen”, kanë deklaruar autoritete britanike.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: