Friday, December 8, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËJa prezantuesit e ‘Emmy Awards 2022’

Ja prezantuesit e ‘Emmy Awards 2022’

Akademia e Televizionit dhe NBC njoftuan të mërkurën grupin e parë të prezantuesve për ceremoninë e Emmys të së hënës mbrëma.

Prezantuesit do të jenë: Selena Gomez, yjet e “Hacks” Jean Smart dhe Hannah Einbinder, aktorët e “Squid Game” Lee Jung-jae dhe Jung Ho-yeon, Amy Poehler, Diego Luna dhe më shumë.

Ceremonia, e cila synon të festojë emrat dhe shfaqjet më të mëdha të televizionit, do të drejtohet nga aktori i “SNL” Kenan Thompson.

“Të jesh pjesë e kësaj mbrëmjeje të pabesueshme ku nderojmë më të mirët e komunitetit televiziv është jashtëzakonisht emocionuese dhe ta bësh atë në NBC,  e bën atë edhe më të veçantë”, tha Thompson në një deklaratë muajin e kaluar. . “Si të gjithë fansat e TV, mezi pres të shoh aktorët nga shfaqjet e mia të preferuara.”

Çmimet Emmy për Artet Kreative u dhanë më parë në 3 dhe 4 shtator.

Gjatë prezantimit dy netësh, i ndjeri Chadwick Boseman fitoi një Emmy pas vdekjes për punën e tij me zë në serialin e animuar të Disney+ dhe Marvel Studios “What If…?”

Ish-presidenti Barack Obama doli gjithashtu fitues, duke fituar çmimin Emmy për transmetuesin më të mirë për serinë e dokumentarëve të Netflix “Parqet tona të mëdha kombëtare”.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME