Sunday, June 16, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeLIFESTYLETATOOJa tifozi që po inspiron Leicester Cityn

Ja tifozi që po inspiron Leicester Cityn

Lee Jobber është bërë njeriu më i dashur dhe i respektuar nga të gjithë në Leicester, pasi ai udhëheq tifozët e kësaj skuadre.

Ai dëshiron të lëvizë me skuadrën e zemrës në të gjithë Evropën. Lee Jobber është 36 vjeç dhe për herë të parë shkoi në vitin 2002 në stadiumin e ri.

“Është një fakt që kam shkuar paksa vonë në stadium, por kam qenë gjithmonë tifoz i ekipit, edhe kur ishim në kategorinë e tretë”, thotë ai, që në vitin 2003 kishte marrë titullin zyrtar ‘Artisti’.

leicester-tatto-653x420

Me trupin e mbuluar me tatuazhe, ku stema e Leicester City zë gjithë kurrizin e tij, ai paraqitej nëpër ndeshje me trupin zbuluar, në mes e lart, derisa mjekët e këshilluan të mos e bëjë më këtë, por të veshë rroba të ngrohta.

“Goditja e daulles më jep shumë adrenalinë, ndërsa më vë në qendër të tifozëve”, thekson Lee Jobber, duke kujtuar herën e parë kur e bëri këtë gjë, i bindur nga klubi, por me shumë frikë se mos merrte ndonjë goditje nga 20.000 njerëzit në stadium.

lee-jobber

“Më pas, të gjithë më kërkonin mua për t’i udhëhequr gjatë tifozllëkut”, shton “Manolo del Bombo” e “dhelprave” të Leicester City, skuadra surprizë angleze, që po kryeson Ligën Premier.

Po vitin e ardhshëm, çfarë do të bëjë ky kryetifoz i Leicester? “Unë dua që të më dëgjoni në “Camp Nou”. Do të shkojmë atje si kampionë të Anglisë”, përfundon 36-vjeçari.

motii
POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME